Sveikinimas su šv. Velykomis

Man duota visa valdžia danguje ir žemėje. (Mt 28,18)

 

Mieli Vilniaus parapijiečiai,

   Tęsiasi suspaudimo metai, užėję 2020-ųjų gavėnią. Drauge su visais pasaulio žmonėmis kenčia ir mūsų šalis, mūsų miestas ir mūsų parapija. Ne vienas iš mūsų sirgo, kai kurie – sunkiai. Dėl COVID-19 ir kitų ligų išlydėjome seseris ir brolius į amžinybę. Liūdna, kai žinai, kad, bažnyčios liturginiam gyvenimui stojus į įprastas vėžes, nebepamatysi mylimų ir mylinčių akių bei šypsenų, neišgirsi šilto žodžio, nes kai kurie iš šios žemėje tebekeliaujančios kovojančios Bažnyčios jau prisijungė į triumfuojančiosios gretas.

   Baimių, netikrumo ir išsiskyrimo laikas tęsiasi, ir nematyti aiškių ženklų, kad tai baigsis. Kai kada net krikščioniui gali kilti abejonės, ar Dievas nepamiršo pasaulio, ar Jis dar tebėra maloningas savo žmonėms.

   Kristaus Prisikėlimas mums primena, kad mirtis jau nugalėta, kad per amžius viešpataus Tas, kuris savo žmones atpirko brangiausiuoju krauju. Ir į tuščią Kristaus kapą žvelgiančios moterys, ir nustebę apaštalai, ir abejojantis Tomas, ir visi krikščionys skelbia, tiki ir išpažįsta, kad Kristus prisikėlė ir karaliauja savo tautai – Bažnyčiai. Apaštalai, o po jų – begalė tikinčiųjų buvo apvilti tokia jėga, kad dėl Jėzaus vardo galėjo iškęsti baisiausius kankinimus, persekiojimus, patyčias, žinodami, kad jų laukia nevystantis pergalės vainikas. Argi apaštalai būtų kentėję, jai nebūtų buvę tikri, kad Jis yra gyvas!

   Nors iki Teismo dienos pasaulis neregi Kristaus galios, krikščioių Bažnyčia gyvena tikėjimu, kad Kristus yra Karalius, kuris maloningai veda savo žmones, atleidžia nuodėmes, Žodžiu ir Sakramentais išlaiko juos ir visuose suspaudimuose būna drauge su jais.

   Prisikėlęs Kristus mato visa, ką mums tenka išgyventi, ir pats būna su mumis varge bei kančioje. Linkime, kad kasdien patirtume Jo artumą ir prisimintume, kad Jam duota visa valdžia danguje ir žemėje!

   Kristus prisikėlė!

 

Kristuje,

Vyskupas Mindaugas Sabutis

Kunigas Ričardas Dokšas

 

2021 Velykos, Vilnius 
« May 2024 »
MoTuWeThFrSaSu
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
1. 2024-05-18 11:00 Liepynės kapinių šventė 2024 Maloniai kviečiame parapijiečius į Liepynės kapinių šventės pamaldas, kurių metu prisiminsime ir melsimės už mirusiuosius, palaidotus Liepynės bei kitose kapinėse...
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31