Sekmadienio pamaldose – svečiai iš Estijos, Norvegijos, Vokietijos ir Baltarusijos
Sekmadienio pamaldų akimirka. K. Puloko nuotrauka
Sekmadienio pamaldų akimirka. K. Puloko nuotrauka

Kitą dieną po Tauragėje įvykusio Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios XII Sinodo, Vilniaus ev. liuteronų parapijos sekmadienio pamaldose liepos 13 d. dalyvavo Estijos ev. liuteronų bažnyčios arkivyskupas Andres Põder su žmona Marje, Norvegijos Bažnyčios Tunsbergo vyskupijos Larviko dekanas kun. Terje Fonk su žmona, Vokietijos Šiaurės Bažnyčios atstovė Baltijos valstybėms kun. Christa Hunzinger, o taip pat LELB globojamos Baltarusijos savarankiškosios ev. liuteronų bažnyčios atstovas, Lydos parapijos kunigas Sergej Heil. 

 Sveikindamas parapiją Estijos arkivyskupas A. Põder pasidžiaugė glaudžiais Lietuvos ir Estijos bažnyčių ryšiais ir išsakė viltį, kad jie bus toliau stiprinami naujai kadencijai pratęsus LELB vyskupo Mindaugo Sabučio įgaliojimus. Norvegijos Bažnyčios atstovas kun. T. Fonk prisiminė LELB ir Tunsbergo vyskupijos bendravimą, prieš ketvirtį amžiaus prasidėjusį Vilniaus ir Hioviko parapijų iniciatyva. Larviko dekanato vardu kunigas dekanas Vilniaus parapijai padovanojo vitražinio stiklo angeliuką papasakojęs, kad šias skulptūrėles kuria viena Larviko parapijietė, prieš kelerius metus netekusi sūnaus. Šie angeliukai simbolizuoja tikinčiųjų susitikimo amžinybėje viltį. Kun. Ch. Hunzinger apžvelgė ilgametį LELB ir Šiaurės Elbės bažnyčių bendradarbiavimą, kurį toliau vaisingai tęsia 2012 m. įsteigta Vokietijos Šiaurės evangelikų liuteronų bažnyčia, sujungusi Šiaurės Elbės, Meklenburgo ir Priešakinės Pomeranijos evangelikų bažnyčias. Naujoji bažnyčia glaudžius partnerystės ryšius puoselėja ne tik su Baltijos valstybių, bet ir su kaimynės Lenkijos bei Kaliningrado srities liuteronais.

 Estijos arkivyskupo sveikinimo žodį iš vokiečių kalbos vertė vyskupas M. Sabutis, Norvegijos ir Vokietijos atstovų pasisakymus iš anglų kalbos vertė Kęstutis Pulokas („Lietuvos evangelikų kelio“ redaktoriui vertėjauti svečiams netikėtai teko ir išvakarėse Tauragėje vykusiame LELB Sinode).

 Po svečių sveikimo žodžių Vilniaus parapijos antrasis kunigas Ričardas Dokšas ir administratorius Gintaras Šiaudinis pasveikino Vilniaus parapijos kleboną M. Sabutį su LELB vyskupo įgaliojimų pratęsimu dar vienai kadencijai.

 Pamaldoms pasibaigus parapijiečiai ir parapijos svečiai tradiciškai bendravo bažnyčios gale vaišindamiesi sausainiais ir arbata. Kun. Ch. Hunzinger turėjo galimybę susipažinti su BIEN festivaliui, kuris šiemet liepos 20-25 d. vyks Vokietijoje, besirengiančia Lietuvos jaunimo atstovų grupele. Vasarą laukia ir daugiau išvykų bei susitikimų.Svečiai iš svetur3.JPG Svečiai iš svetur1.JPG Svečiai iš svetur2.JPG Svečiai iš svetur4.JPG Svečiai iš svetur5.JPG Svečiai iš svetur6.JPG Svečiai iš svetur7.JPG
 
« March 2021 »
MoTuWeThFrSaSu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31