Pasaulio studentų krikščionių federacija – kur link judame?

  Kas dvejus metus rengiama Pasaulio studentų krikščionių federacijos (WSCF) Europos regiono asamblėja šių metų spalį kvietė į Airiją. Nedideliame Prosperous miestelyje (airiškai – An Chorrchoill) susirinkę dvidešimt penki Federacijai priklausančių akademinio jaunimo judėjimų atstovai dvejų metų kadencijai rinko WSCF Europos regiono komitetą. Programų koordinatore išrinkta Vilniaus akademinio ev. liuteronų jaunimo draugijos atstovė Lina Leonavičiūtė. Naujos kadencijos komitete ji pakeitė dvejus metus draugijai atstovavusią ryšių koordinatorę Jurgitą Koženiauskaitę. Nuo 1998 m., kai Vilniaus akademinio ev. liuteronų jaunimo draugija – LELB Jaunimo centro padalinys tapo asocijuota Federacijos nare, Lina yra jau penkta draugijos atstovė WSCF Europos regiono komitete. 

 

   2017 m. spalio 13–15 dienomis Prosperouse, Airijoje, vyko Pasaulio studentų krikščionių federacijos Europos regiono asamblėja, kurioje savo krikščioniškas organizacijas reprezentavo studentai iš visos Europos. Trys asamblėjos dienos buvo kupinos įspūdžių ir intensyvaus darbo. Nepamiršome ir renginį įprasminančių rytinių bei vakarinių pamaldų, kultūrinės programos.

 

 Asamblėja – kas tai?

   Europos regiono asamblėja yra pagrindinis organizacijos valdymo organas šalia kas ketverius metus šaukiamos WSCF generalinės asamblėjos, sutelkiančios viso pasaulio Federacijos vienijamų organizacijų delegatus. Taigi šioje asamblėjoje dalyvavo esami Europos regiono komiteto nariai, Europos biuro darbuotojai, o taip pat Suomijos, Armėnijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Italijos, Nyderlandų, Gruzijos, Vokietijos, Baltarusijos, Airijos ir, žinoma, Lietuvos atstovai. Asamblėją savo dalyvavimu pagerbė Pasaulio studentų krikščionių federacijos generalinė sekretorė Necta Montes (Filipinai), Europos regiono komiteto buvęs narys Davidas Cleary (Airija), Pasaulio bažnyčių tarybos komunikacijos specialistas Henrikas Hanssonas (Švedija) ir Europos ekumeninės jaunimo tarybos atstovė Hannah Weber (Vokietija).  

 

 Kas nuspręsta asamblėjos metu?

   Per dvi intensyvių diskusijų dienas aptartos ir patvirtintos 2016 ir 2017 m. Pasaulio studentų krikščionių federacijos veiklos ataskaitos. Taip pat buvo patvirtinti nežymūs pakeitimai organizacijos įstatuose, leidžiantys organizaciniais klausimais pasitelkti išorinius ekspertus, kurie turėtų būti nurodomi ir ataskaitose. Taip pat į Federaciją priimtas ekumeninis akademinio jaunimo judėjimas iš Nyderlandų – Studentenvereniging S.S.R.-N.U. Po balsavimų diskutuota darbo grupėse, kurios buvo suskirstytos į potemes: regioninis bendradarbiavimas, finansavimas, tarptautinis bendradarbiavimas, marketingas ir komunikacija. Kitame darbo grupių cikle buvo diskutuojama lyties, solidarumo, ekologijos, teologijos ir tarpreliginio dialogo klausimais

 

 Koks naujasis WSCF Europos regiono komitetas?

   Šalia visų kitų balsavimų asamblėjos metu buvo renkamas naujas Europos regiono komitetas. Štai naujoji 2017–2019 metų kadencijos komiteto sudėtis. Pirmininkė – Zuzana Babicova (Slovakija), pavaduotojas – Emmanuele de Bettini (Italija), iždininkė – Claire Wilkins (Didžioji Britanija), regiono ryšių koordinatorė – Luise Klein (Vokietija), tarptautinio bendradarbiavimo koordinatorė – Krista Autio (Suomija), programų koordintorės – Lina Leonavičiūtė (Lietuva) ir Christiane Gebauer (Vokietija) ir WSCF pasaulinio vykdomojo komiteto atstovė – Annika Foltin (Vokietija).

 

 Pabūkime kartu!

   Intensyvų darbą lydėjo ir skaidrino smagi nuotaika ir bendrystė. Suvienyti ne tik maldos, bet ir noro pasidalyti tradicijomis, šeštadienio vakarą surengėme tarptautinę vakaronę,  kurioje vaišinomės tradiciniu maistu ir gėrimais, pasakojome apie savo šalis. Šis vakaras buvo kupinas džiaugsmo ir muzikos.

 

 Ateities planai

   Kaip ir kiekvienais metais, Pasaulio studentų krikščionių federacijos Europos regionas toliau  organizuos ne vieną renginį akademiniam jaunimui. Artimiausias iš jų – jaunimo organizacijų darbuotojų ir savanorių susitikimas. Planuojama, kad šie mokymai vyks gegužės 4–9 d. Italijoje. Liepos mėnesį planuojama tarptautinė konferencija „Kaip išsaugoti taiką“, o lapkritį – „Jaunimo perspektyvos: įvairovė ir įsitraukimas“. Bet svarbiausia naujiena ta, kad Jūs visi galite pretenduoti ir dalyvauti šiuose renginiuose!

 

Lina Leonavičiūtė

 „Lietuvos evangelikų kelias“, 2017 Nr.10-11ERA europos regionasambleja1.jpg ERA europos regionasambleja3.jpg ERA europos regionasambleja2.jpg ERA europos regionasambleja4.jpg
 
« July 2024 »
MoTuWeThFrSaSu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31