Lietuvą aplankė Gustavo Adolfo draugijos atstovai

Sekminių pamaldose Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje birželio 8 d. dalyvavo gausi labdaringos evangeliškos organizacijos Gustav Adolf Werk narių grupė iš įvairių pietvakarių Vokietijos parapijų. Grupės vadovas – kun. Ulrich Hirsch iš Viurtembergo. Vysk. Mindaugo Sabučio ir kun. Ričardo Dokšo laikytose pamaldose svečiai pagiedojo dvi giesmes ir pasidalijo sveikinimo bei liudijimo žodžiu. Išvakarėse vokiečiai lankėsi Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje vykusioje Lietuvos giesmių šventėje. 

 Po sekmadienio pamaldų svečiai ir visi parapijiečiai buvo pakviesti pabendrauti ir pasivaišinti picomis parapijos salėje. Vienas iš svečių grupės koordinatorių buvo vilniečiams gerai pažįstamas kunigas Uwe Hecht. Prieš dvidešimt metų – 1994-aisiais iš Brėmeno kilęs Uwe, tuomet dar vikaras (t.y. teologijos studentas-praktikantas), pusę metų tarnavo nuolatinių kunigų neturėjusiose Vilniaus ev. liuteronų ir ev. reformatų parapijose, išmoko lietuvių kalbą, kurios nepamiršo ir šiandien. Lietuvoje kunigas įvairiais reikalais dabar apsilanko maždaug kartą per metus. Be savo dvasinės tarnystės kun. Uwe Vokietijoje šiuo metu taip pat dirba vertėju (dažniausiai iš prancūzų kalbos). Gausioje svečių grupėje buvo ir daugiau žmonių, kurie Vilniuje lankėsi jau ne pirmą kartą. Jie džiaugėsi, kad prieš du dešimtmečius pastoliuose stovėjusi bažnyčia šiandien vilniečius ir miesto svečius kviečia į pamaldas ir prasmingus kultūros renginius.

 Ši viešnagė buvo dalis kelionės po Baltijos valstybes. Pabendravę su Vilniaus parapijiečiais svečiai išskubėjo apžiūrėti Trakų, o vakarop išvyko į Jurbarką, kur buvo svetingai priimti ev. liuteronų parapijoje, susitiko su LELB VšĮ „Liuteronų diakonija“ direktorium kun. Mindaugu Kairiu.

Kęstutis Pulokas

Nuotraukos autoriaus

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2014 Nr. 6 
« April 2021 »
MoTuWeThFrSaSu
   
1
2
3
4
5
1. 2021-04-05 11:00 Informacija apie pamaldas Velykų laikotarpiu Artėjant Velykų laikotarpiui, pateikiame
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30